Kaplıca Suyu (Termal Su) İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelir Mi?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık Bilgileri

Kaplıca Suyu (Termal Su) İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelir Mi?

3

Kaplıca suyu (Termal su) idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Kaplıca suyu diğer bir adıyla termal suların içeriğinde bulunan kalsiyum, magnezyum ve sülfat mineralleri ile idrar yolundaki taşların erimesine yardımcı olurken idrar yolu enfeksiyonunda iltihabı temizleme özelliği ile tedavi sürecine olumlu etkileri vardır. İçeriğinde bulunan gerekli mineraller sayesinde böbrek ve idrar yolu fonksiyonlarını sağlığına kavuşturmaya yardımcı olur, bir uzman eşliğinde yürütülmesi gereken bu tedavide en az üç günlük içme kürü genelde önerilen tedaviler arasındadır.

Sistit halk arasındaki ismiyle idrar yolu iltihaplanması özellikle kadınlarda sıklıkla görülen zaman zaman erkeklerinde yaşadığı hastalıklardan bir tanesidir. Bakterilerin neden olduğu bir hastalıktır. Çoğunlukla Zararsız olarak bağırsak ve sindirim sisteminde bulunan Escherichia coli isimli bakterinin idrar yoluna ulaşmasıyla meydana gelen hastalıktır. Birçok farklı nedeni de olabilen sistitin oluşma nedenlerinden bazıları şu şekildedir;

• Islak çamaşır, denizden çıktıktan sonra uzun süre ıslak çamaşırla oturmak,

• Yine uzun süre idrarı tutmak,

• Aşırı şeker tüketimi,

• Aktif cinsel hayat,

• Genital bölge temizliğinin geciktirilmesi bu nedenler arasındadır.

İdrar yolu iltihaplanmasının belirtileri şu şekildedir;

• İdrarın dışarı atılması esnasında yanma,

• Sık sık fakat miktar olarak az olacak şekilde idrara çıkma,

• İdrarda kan veya idrar renginin kahverengiye dönük olması,

• Vücutta bulantı, kusma, ateş

• Vajinal bölgede kaşıntı, ağrı,

• Karın, kasık bölümünde ağrı şeklinde belirtileri vardır.

Kaplıca Enfeksiyona İyi Gelir Mi?

Kaplıcalar vücutta bulunan enfeksiyonlara etki ederek vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadırlar, bu nedenle de enfeksiyona iyi gelmektedir. Doktorlar tarafından da alternatif olarak desteklenen bu uygulama yine doktorların tavsiye ettikleri şekilde uygulanmalıdır.

Kaplıca Ödeme İyi Gelir Mi?

Kaplıca ve termal sular ödem atıcı özelliğe sahiptir. Böbrek ile idrar yolu iltihaplanmasına iyi gelen kaplıca termal sular böbreklerde bulunan toksinlerin ayrıca vücutta bulunan tuzun atılmasına yardımcı olur. Vücutta oluşan fazla şişkinlik termal sular sayesinde beden üzerinden uzaklaştırılabilir.

Sarot Termal Su Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Sarot termal su, böbrek problemlerine, idrar yolu rahatsızlıklarına, cilt hastalıklarına, kadın doğum problemlerine, nörolojik hastalıklara iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra romatizma problemlerine de iyi gelmektedir.

Alternatif tıp olarak adlandırılan doğal yaşam alanlarında özellikle termal sularda kas, kemik, böbrek, romatizma, safra kesesi, cilt sorunları ve solunum sıkıntısı yaşayan hastalara iyi geldiği bilinmektedir. Termal sular sıcak ve mineral yönünden zengin sulardır. Uzman eşliğinde herhangi bir hastalığı tedavi etmek için kullanılmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir