Gut Hastalığına Termal Su İyi Gelir Mi? Hangi Kaplıca?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık Bilgileri

Gut Hastalığına Termal Su İyi Gelir Mi? Hangi Kaplıca?

3

Damla, padişah ya da kral hastalığı olarak bilinen gut hastalığına termal suyu oldukça iyi gelmektedir ve etkili bir yöntemdir. İnsan vücudundaki bazı atık maddeler, ürik aside çevrilip vücuttan atılımı sağlanmaktadır. Ürik asidin atılımı sırasında vücutta bir sorun oluşmuşsa ya da çok fazla miktarda ürik asit oluşmuşsa bu durum, kanda ve vücutta birikimlere sebep olacaktır. Kanda biriken bu ürik asit, eklem içine ve çevresindeki yapılara sızarak buralarda sıvı artışı yaratır. Bu sıvı birikimi zamanla ayak başparmağı başta olmak üzere eklemlerde şiddetli ağrılara ve hareketlerin kısıtlanmasına yol açar. Hastalığın başlangıç aşamasında sülfatlı sular bir hayli etkin sonuçlar vermektedir. Termal suların içerisinde kalsiyum, klorür, magnezyum, sülfat ve sodyum gibi mineraller bulunmaktadır. Bundan dolayı hastalığın iyileşmesi yönünde Termal sularının azımsanamayacak ölçüde katkısı bulunmaktadır.

Gut Hastalığına Hangi Kaplıca İyi Gelir?

İçerisindeki mineraller sayesinde Afyon Gazlı Göl termal suları, gut hastalığına bir hayli iyi gelmektedir. Balıkesir / Gönen’de çıkan kaplıca suyu gut ve böbrek rahatsızlıklarına şifa kaynağı sunmaktadır. Gut hastalığı tedavi edilmediği takdirde böbrek taşı oluşumuna varan bir süreç yaşanmaktadır. Bu sebepten Gönen’de bulunan kaplıca gut hastalığına iyi gelmektedir. Yine Afyonkarahisar / Sandıklı kaplıcaları gut hastalığının yanında daha birçok hastalığın da tedavisinde önerilmektedir.

Gut Hastalığına Kaplıca İyi Gelir Mi?

Kaplıcalar yer altından gelen ve içerisinde pek çok mineral bulunduran şifalı sulardır. Kaplıcalar, gut, karaciğer, cilt, pankreas, kadın hastalıkları, romatizma, kireçlenme, astım, mide ve bağırsak hastalıkları gibi daha birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sadece yurt içinden değil yurt dışından da kalabalık ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadırlar. Kaplıcalar, vücutta bulunan hastalıklara doğal minerallerle etki ederek iyileştirme süreci sağlar. Pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Doğanın içinden gelen bu şifa kaynağının daha hangi hastalıklara iyi gelebileceği konusu, araştırmalar doğrultusunda gün yüzüne çıkacaktır.

Sauna Gut Hastalığına İyi Gelir Mi?

Sauna, tıpkı kaplica ve termal su gibi, gut hastalığına iyi gelir. Sıcak su ve buharını içeren ortamlar, gut hastalığının neden olduğu eklem ağrılarına çare olabilir. Sauna, aynı zamanda romatizmanıza da iyi gelecektir. Ancak, sauna kalp ve damar hastalıkları için riskli olduğundan, mutlaka doktorunuza danışarak kullanmalı ve 5 – 10 dakikadan uzun süre saunada kalmamalısınız.

Ayrıca, sauna tedavisini, mutlaka termal su ile desteklemelisiniz. Termal sular, içerdikleri mineraller sayesinde, eklemlerinize daha fazla nüfuz edecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir