Hakkımızda

Ülkemiz Türkiye, bir termal su cennetidir. Çok aktif bir deprem kuşağında olan Türkiye, depremlere maalesef büyük can ve mal kayıpları vermekte ancak bir yandan da, bu kadar zengin bir jeolojik yapıya sahip olmasının getirisi olarak yeraltı zenginliklerinden faydalanmaktadır.

Bu yeraltı zenginliklerinin en önemlilerinden biri, termal su kaynakları ve kaplıca benzeri kaynaklardır. Kaplıcalar, her yaş grubundan insanın doktor tavsiyesi ile faydalanabileceği sıcak su kaynakları olarak birer sağlık tesisidir.

Kaplica.net.tr sitesini açmaktaki amacımız, ülkemizin en değerli yeraltı zenginliklerinden olan termal sularımızın ve kaplıcalarımızın tanıtımını yapmak, ülke turizmi ile ekonomisine katkıda bulunmak ve aynı zamanda kendisine gidecek tatil yeri arayan yerli turistlerimizi, yine yerli tatil seçeneklerine yöneltmektir.

Bilindiği gibi, turizm kavramı insanların zihninde yaz mevsimini çağrıştırır, dolayısı ile kış mevsimi genellikle turizm ile ilgili çağrışım yapmaz ve büyük çoğunluğumuz kışın tatile gidilmeyeceğini düşünür. İşte, bu yanlış anlaşılma, bu siteyi hazırlamak için bizi motive eden başka önemli noktalardan biriydi.

Şüphesiz yazlık tatiller de insanlar için dinlendiricidir ama sağlık problemleri olan vatandaşlarımız, bir termal konaklama tesisinde sadece ruhsal şifa değil, fizyolojik sorunlarına da çare bulabilir. Kaplıca turizmi bu yüzden çok önemlidir.

Kaplica ve termal oteller, bize kış aylarında da son derece konforlu tatil imkanları sunan, dinlendirici ve çeşitli rahatsızlıklarımıza çare bulabileceğimiz tesislerdir. Sitemizde, ülkemiz geneline yayılan onlarca kaplıca yanında, termal otel tesislerini de tanıtarak, ülke turizmini destekleme misyonumuzu geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Peki, bütün bunları yapan kimdir? Gelin, size kısaca kendimi tanıtayım:

Ben Kimim?

Biz ve ben kelimelerini özenle kullandığımı belirterek başlayayım. Bu siteyi hazırlarken, yardım almadan, sadece kendi çabamla yürüteceğim bir faaliyet olarak başladım. Ancak, daha sonra iki arkadaşım katıldı ve onların desteği ile şimdi çok daha zengin içerikler üretiyoruz.

İsmim Sinan. 40 yaşımdayım ve ülkemizin kaplıca ve termal su zengini bölgelerinden Marmara’nın güneyinde, Çanakkale’de yaşıyorum. Daha önce, Türkiye’nin birçok yerini gezdim ve birçok termal tesiste konakladım. Bunların arasında beğendiklerimi size aklımda kaldığı kadarıyla aktarırken, aynı zamanda yeni açılan tesislerden ve kaplıcaların son durumlarından da bahsetmeye çalışacağım.

Ayrıca, iki arkadaşım da gezip görmeyi, en başta kendi ülkesini tanımayı seven insanlar olduğu için, onların tanıtımları da çok değerli ve onları da düzenli olarak paylaşacağız. Site ile ilgili herhangi bir sorununuz olduğunda, bana doğrudan ulaşabilmeniz için, 0532 379 85 17 numaralı Whatsapp hattını da 7 / 24 kullanabilirsiniz. Size mutlaka dönüş yapacağım.

kaplica net tr hakkinda
Bize dilediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz.

Kısaca, sitemizin en önemli amacı, doğanın bize sunduğu bu muhteşem güzellikleri anlatmak ve onlardan faydalanan vatandaşlarımızın sayısını artırmaktır. Bize kaplıca ve termal tesislerle ilgili her konuda danışabilir, içeriklerimizin altına yorum yazabilirsiniz. Eğer çok önemli olduğunu düşündüğünüz bir sorunuz varsa, admin[at]kaplica.net.tr adresinden veya sitemizdeki İletişim Formu üzerinden ulaşabilirsiniz.