Kaplıca Hemoroide (Basur) İyi Gelir Mi? Hangi Kaplıca?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık Bilgileri

Kaplıca Hemoroide (Basur) İyi Gelir Mi? Hangi Kaplıca?

0

Kaplıca hemoroide (basura) iyi gelir. Sıcak su damarlarda genişlemeye neden olur ve bu durumda hastanın vücudu rahatlar. Sıcak suyun insanı rahatlatması ile birlikte kaplıcaların şifalı suları da işin içine girince, hemoroid rahatsızlığı biraz daha hafifler. Tek seferde uzun süre kalmak yerine kısa aralıklarla sık sık sıcak suya girmek çok daha faydalı olur.

Sıcak su rahatsızlıkların hafiflemesinde iyi gelirken hemoroidin tamamen geçmesine neden olmaz. Tamamen rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız doktora giderek muayene olmanız gerekir. Aksi takdirde rahatsızlığınızın ilerlemesi kuvvetle muhtemeldir.  Mutlaka uzman görüşü alınmalı ve verdiği tavsiyelere uyulmalıdır.

Basura İyi Gelen Kaplıcalar Listesi

Ankara ilinin Ayaş ilçesinde bulunan kaplıca basur için şifalıdır. Hemoroide iyi gelen şifalı sular barındıran bu kaplıcaya gittiğinizde hemoroit için rahatlama ve ağrılarınızı dindirme imkanı bulursunuz. Eğer Ankara’dan uzakta oturuyor ve yakınlarınızda başka bir kaplıca varsa da oraya giderek tedavi olmanız mümkündür. Kaplıcalardaki suların içinde bulunan mineral oranının farklı olması nedeniyle böyle bir ayrım olsa da yakınınızdaki bir kaplıca sizin işinize yarar.

İlgili İçerik: Ayaş Kaplıcalarının Faydaları

Basura Sıcak Su Torbası İyi Gelir Mi?

Basura sıcak su torbası iyi gelir. Basura iyi geldiği nokta ise kaşıntı ve ağrıların azalmasına yardımcı olduğu kısımdır. Tamamen basuru geçirmez. Basur durumunda ilk yapılması gereken uzman doktor görüşü almak ve tedavi olmaktır. Uzman ile görüşmeden hareket etmek istenmeyen sonuçların olmasına neden olur. Sıcak su torbası koymaktan ziyade sıcak su ile duş almak çok daha etkili olur. Bundan dolayı sıcak su ile temizlenmek ve bir an önce doktora gitmek gerekir.

Termal Su Hemoroide İyi Gelir Mi?

Termal su hemoroide iyi gelir. Bu durum rahatsızlığınızı tamamen geçirecek anlamına gelmez. Sadece ağrılarınızın biraz daha azalmasına ve sizin rahatlamanıza olanak sağlar. Ağrıların tamamen geçmesi için doktora gitmek ve verilen tedavinin kullanılması gerekir. Hemoroid için uygulanan sıcak su, uzun süreli olarak uygulandığında olumsuz farklı durumlara neden olabilir. Bundan dolayı uzman görüşüne göre hareket etmeniz çok önemlidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir