Fibromiyaljiye Kaplıca İyi Gelir Mi?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık Bilgileri

Fibromiyaljiye Kaplıca İyi Gelir Mi?

0

Fibromiyalji hastalığına kaplıca iyi gelir. Normal egzersizlerin yanında su egzersizlerinin de yararlı olduğu bilinir. Kaplıca tedavisinin yanı sıra bu rahatsızlığa sahip insanların çamur banyosu yapması da önerilir. Bu hastalık vücut içerisindeki yaygın olan sürekli kas ağrılarına sebebiyet verdiği için farklı çözüm yöntemlerini kullanmanız gerekir.

Vücutta organik bir hastalığı tetiklemeyeceği gibi vücut fonksiyonlarında da bozulma olmayacağı ve hareket kısıtlılığının gelişmeyeceğini bilmeniz gerekir. Günlük olarak ağrılar yaşamanız mümkündür. Bu ağrılar için de kaplıca çok iyi gelir.

Fibromiyalji Hastaları Kaplıcaya Gidebilir Mi?

Fibromiyalji hastaları kaplıcaya gidebilir. Kaplıcalar birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi Fibromiyalji rahatsızlığına da iyi gelir. Bu yüzden doktorlar bu hastalığa sahip insanlara durumu el verdiği ölçüde kaplıcaya gitmelerini önerir. Kaplıca hem fiziksel hem de psikolojik anlamda size iyi gelecek ve rahatsızlığınızın azalmasına sebep olacaktır.

Mineral ve madensel tuz açısından oldukça yüksek değerlere sahip kaplıca suları, 20 ile 100 derece arasında şifalı sulardır. Romatizmal rahatsızlıklara iyi geldiği gibi vücudun yenilenmesinde de size yardımcı olur. Ülkemizin çoğu bölgesinde bulunan kaplıcaların sağlık açısından büyük bir önemi bulunur.

Fibromiyalji Sıcak Su İyi Gelir Mi?

Fibromiyalji sıcak su iyi gelir. Sıcak suyun iyi geldiği için Fibromiyaljiye sahip insanlar sıcak su ile rahatlamak ve rahatsızlıklarını gidermek için kaplıcaya gider. Kaplıcalardaki mineralli su ekstra olarak rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olur. Fizik tedavi gibi uygulamalarda da sıcak su kullanıldığı bilinir.

Sıcak suyun sadece Fibromiyalji rahatsızlığı değil kas ağrılarının çoğuna iyi geldiği bilinir. Sıcak suyu kullanırken yine de dikkatli olmak gerekir. Vücudunuzu gevşettiği için her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi sıcak suyun da fazlası zarardır.

Fibromiyaljiye İyi Gelen Kaplıcalar?

Fibromiyalji tedavisi için yukarıdaki kaplıca suları kullanılır. Uzman kişilerden kese yapılması istenir ve iyileşmek için kese yapılması önemlidir. Kese yapılan ciltte kaplıca sularının emilimi artacağı için etkisinin de artması mümkün olur. Hayat kalitenizi oldukça yüksek derece düşüren bu hastalık için kaplıca seçeneğini değerlendirmek çok önemlidir.

Termal su kürleri ile birlikte sıcaklık, suyun içerisindeki mineraller ve radyoaktivite fibromiyalji rahatsızlığına iyi gelir. Bedenin gevşemesini sağlayarak sizin çok günlük hayatınızda hastalıktan daha az etkilenmenize sebep olur.

Fibromiyalji Hastalığı Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur

Fibromiyalji hastalığı D vitamini eksikliğinden kaynaklanır. Bu rahatsızlığa sahip hastaların gün içerisinde bol bol D vitamini almaları gerekir. D vitamini desteği alındığında ağrı skorunda bir azalma ve düşüş gerçekleşmiş olur. Kronik ağrılara iyi gelen D vitaminini alabileceğiniz ürünler aşağıdaki gibidir;

  • Güneş ışığı en büyük D vitamini kaynağı olarak karşımıza çıkar.
  • Süt ve sütlü tatlılar
  • Peynir,
  • Tereyağı,
  • Kefir gibi ürünlerde D vitamini bulunur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir