Sivas Balıklı Kaplıca Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Tüm Detaylar
 1. Anasayfa
 2. Kaplıcalar

Sivas Balıklı Kaplıca Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Tüm Detaylar

0

Sivas’ın Kangal ilçesinde yer alan Balıklı Kaplıca, İl merkezine 90 km uzaklıkta, Hamam Deresi (Topardıç Deresi) vadisinde bulunmaktadır. Bu kaplıca, Sivas balıklı çermik ve Yılanlı Çermik adlarıyla da anılmaktadır. Peki, Sivas Balıklı Göl hangi hastalıklara iyi gelir? Gelin hepsine bakalım:

Sivas kaplıcaları neye iyi gelir?

Sivas balıklı göl faydaları, aşağıdaki gibidir:

 • Travmatolojik ve otopedik problemler (Eklem travması, kas hastalıkları ve vücuttaki kırıklar)
 • Nörolojik rahatsızlıklar (Nevrit, felç ve nevralji)
 • Jinekolojik sorunlar (Kadınsal problemler)
 • Deri hastalıkları (Sivilce, egzema ve sedef)
 • Böbrek taşı rahatsızlıkları (Suyu içmeniz gerekir)
 • Psikosomatik bozukluklar
 • Romatizmal rahasızlıklar (İltihapsız)

Sivas doktor balıklar hangi hastalıklara iyi gelir, kısaca bu şekildeydi. Kangal balıklı kaplıca faydaları, doktor olarak da bilinen balıklarından gelmektedir.

sivas balikli kaplica
sivas balikli kaplica

Sivas Balıklı Kaplıca Sedef Hastalığına İyi Gelir Mi?

Sivas Kangal Balıklı Kaplıca sedef hastalığına iyi gelmektedir. Kaplıcayı ziyaret eden kişiler en çok bu sebepten dolayı gelmektedir. Çünkü, termal su içerisinde yer alan balıklar psoriatik plaklara yönelirler ve tedavi gerçekleştirirler. Eğer, vücudunuzda başka rahatsızlıklardan kaynaklanan plaklar varsa onlara da yönelmektedirler.

Kabuklarınızın yumuşaması ile balıklar bunları besin olarak tüketir. Kabukların gitmesi ile çok az acı ve kan görülebilir. Balıklı kaplıca faydaları arasında, irini akıtarak daha sağlıklı bir bedene sahip olmak da bulunmaktadır.

Sivas Balıklı Kaplıca Romatizmaya İyi Gelir Mi?

Sivas Balıklı Kaplıca faydaları arasında, sahip olduğu sıcak su ve şifalı balıklar ile romatizmal hastalıkları tedavi etmesi de gelmektedir.

sivas balikli kaplica iletisim
sivas balikli kaplica iletisim

Sivas Balıklı Kaplıca İletişim / Hakkında Bilgiler

Sivas kaplıcaları iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Sivas Kangal Balıklı Kaplıca konumu için buraya tıklayınız.
 • Kangal balıklı kaplıcası Kavak/Kangal/Sivas adresi: Kavak Köyü Mevki, 58350 Kangal/Sivas
 • Sivas doktor balıklar iletişim numarası: 0346 457 14 57
 • Sivas balıklı göl telefon numarası: +90 533 490 55 95
 • Fax: +90 346 469 1 030
 • Üç suit oda olmak üzere 270 yatak kapasitesi vardır. 6 adet havuz vardır, biri olimpiktir.
 • Market, çay bahçesi, çocuk parkı, restaurant, mini futbol sahası, ilkyardım ünitesi ve açık otopark mevcuttur.
 • Odalar taban ısıtmalı olup her birinde kaplıca suyu vardır.

Sivas balikligol faydalari, bir telefon veya uçak yolculuğu uzağınızda. Yurdumuzun en önemli sağlık merkezlerinden biri olan Sivas balıklı çermik kaplıcaları, doğal suyu ile sizi bekliyor.

Sivas Balıklı Kaplıca Yorumları

Sivas balıklı göl yorumları, bu tesislere gidip de memnun kalan vatandaşlarımızın görüşlerini içermektedir:

 • Memleket ziyaretimde Valilik sitesinde de yer alan Sivas Balıklı Kaplıca’yı görmüştüm. Kaplıca suyunun değerleri, kalitesi ve standart üstü olması şaşırtıcı. Sularının değerlerini kendi web sitelerinde paylaşmışlar. Yurt içi ve yurt dışı ziyareti bir hayli falan bu kaplıca en fazla sedef hastalığı için tercih ediliyor galiba. İçerisinde yer alan balıklar derinizdeki kötü şeyleri besin olarak yiyerek sizi daha temiz bir hale getiriyor. Suya girdiğinizde zaten vücudunuzda direkt bir rahatlama hissediyorsunuz ve gevşiyorsunuz. Buna bağlı olarak da ağrılarınızın hafiflediğini hissediyorsunuz.
Kangal balıklı kaplıca neye iyi gelir?

Kangal Balıklı Kaplıca, özellikle psoriasis (sedef hastalığı) tedavisinde etkili olarak bilinir. Göldeki özel balıklar, ciltteki ölü deriyi yiyerek cilt rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletir.

Kangal balıklı kaplıca telefon numarası nedir?

Sivas kangal doktor balıklar iletişim: +90 346 457 1 457, Mobil: +90 533 490 55 95, Fax: +90 346 469 1 030, WhatsApp: +90 549 58 252 58 şeklindedir.

Sivas balıklı göl neye iyi gelir?

Sivasta balıklı kaplıca, özellikle romatizmal hastalıklar, nörolojik rahatsızlıklar, deri hastalıkları ve jinekolojik sorunlar gibi çeşitli sağlık problemlerine iyi gelmektedir.

Kangal balıklı kaplıca hangi hastalıklara iyi gelir?

Sivastaki şifalı balıklı göl, romatizma, sinir sistemi rahatsızlıkları, solunum ve sindirim sistemi problemleri, metabolizma bozuklukları, böbrek ve idrar yolu hastalıkları, kan dolaşımı ve adale ağrıları ile kadın hastalıkları gibi çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir.

Sedef Sivas Balıklı Göl hangi hastalıklara iyi gelir?

Sivas’ta bulunan Balıklı Göl’ün suları, içerdiği mineraller sayesinde özellikle cilt hastalıkları için şifa kaynağı olarak bilinir. Gölde yaşayan balıkların sedef ve egzama gibi deri hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri olduğu düşünülmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir